Перегляд матеріалу Таблиця оцінок
Соціум / Спорт

Футбольний огляд 21-27 жовтня

Владислав Миронович, #vsuhomostatke

Минулого тижня українські команди перетнули екватор групових турнірів єврокубків, зігравши матчі третього туру. Всі вони закінчилися внічию, хоча в актив результат може записати тільки Олександрія, яка на виїзді не поступилася Сент-Етьєну (1:1). Шахтар вдома зіграв із загребським Динамо 2:2 і ускладнив собі завдання виходу в 1/8 фіналу ЛЧ. Динамо київське вдома не змогло перемогти Копенгаген (1:1) і теж поки ходить по тонкому льоду. Ситуація цікава: жодна команда ще не гарантувала собі євровесну і кожна (включно з Олександрією) може пробитися далі. Отже вирішальні ігри ще попереду.

В чемпіонаті першої осічки зазнав Шахтар. Гірники зіграли вдома з Олександрією внічию 0:0. А якби не явні симпатії арбітра до господарів, гості могли б і перемогти. Осічкою конкурента не скористалося Динамо. За тотальної переваги у грі з Карпатами кияни примудрилися зіграти 1:1. Більш того, за хвилину до кінця поєдинку львів'яни могли вирвати перемогу, але господарів врятувала поперечина. Так, можна казати про непризначений пенальті та спірну ситуацію з незарахованим голом, але кияни мали забивати 3-4 голи і не зважати на суддівські рішення. Але вийшло як завжди. Продовжує йти на дно Ворскла. Полтавчани програли в гостях Зорі 0:4 і перебувають в зоні вильоту. Команда вийшла у Вищу лігу 1996 року і з тих пір не вилітала. Час настав? Маріуполь переміг вдома Колос 2:0, знову не без суддівської допомоги. Очевидно, комусь дуже треба, щоб його де-факто фарм-клуб грав у другій частині чемпіонату у першій шістці. В інших матчах Олімпік переміг Дніпро-1 з рахунком 3:2, а Десна розбила на виїзді Львів 4:1.

Мірча Луческу дав інтерв'ю Віктору Вацку, де розкритикував свого наступника Фонсеку. За його словами, португалець знищив Коваленка, не розвивав молодь, не думав про майбутнє клубу і — найжахливіше — не подякував Луческу за команду, яку він йому залишив.

Колишній гравець Динамо Олег Саленко наочно демонструє, як негативно алкоголь впливає на пам'ять. Він повідав, як Динамо буцім-то здавало матчі у чемпіонаті СРСР. Наприклад, розповів, як кияни (вже оформивши чемпіонство) вигравали в Мінську після першого тайму 2:0, а потім спеціально поступилися 3:2, щоб допомогти одноклубникам у боротьбі за виживання. Насправді ж, кияни грали в тому матчі резервним складом і після першого тайму поступались 3:0, потім таки забивши два голи. Олеже, закусуй!

А більше футбольних новин нема.

У середу Динамо зіграє у Києві матч Кубку України з Шахтарем (початок о 19:30), а на вихідних — черговий тур УПЛ.