Перегляд матеріалу Таблиця оцінок
Агропромисловий комплекс

НАБУ проти АРМА: антикорупціонери запобігли незаконному продажу майна агрохолдингу "Росток-холдинг"

Даніїл Снісар, Інтер

НАБУ проти АРМА. Солом'янський райсуд столиці наклав повторний арешт на майно агрокомпанії "Росток Холдинг" за клопотанням детективів бюро. У такий спосіб антикорупціонери запобігли незаконному продажу майна аграріїв з боку Нацагенства із виявлення та управління активами. 

Озброєні "тітушки", захоплення будівель і повна блокада роботи групи компаній "Росток". Так аграрії зустрічали Новий Рік. Бізнес-конфлікт переріс у кровопролитну війну за право розпоряджатися майном 18 підприємств. Все почалося з позову Якова Грібова - власника відомого горілчаного бренду - проти головних акціонерів компанії. За рішенням суду - усе майно перейшло під управління Нацагенством АРМА. Там мали б на час слідства обрати тимчасового управителя - у відкритому конкурсі.

"АРМА призначає управителя шляхом його визначення на конкурсних засадах. Згідно з законом цей конкурс проводиться у порядку, передбаченому законом "про публічні закупівлі". Це імперативна норма закону. Однак, посадові особи АРМА - не застосовують цей порядок. АРМА свідомо занижує вартість послуг з управління активами, для того, щоб запобігати застосування цього закону", - говорить Сергій Василишин, адвокат групи компаній "Росток-Холдинг".

Користуючись прогалинами у законодавстві - АРМА визначила переможцем компанію, власник якої, за дивним збігом обставин - працює спільно з Яковом Грібовим.

"АРМА обрала управителем компанію I&U Group Ukraine, бенефіциарним власником якої є Тарасов Сергій Дмитрович. Він є бізнес-партнером Грібова Якова Семеновича, який власне, є потерпілим у кримінальному провадженні, по якому і здійснюється управління цими активами. Це є неприпустимим", - говорить Сергій Василишин, адвокат групи компаній "Росток-Холдинг".

Це не єдине порушення закону АРМА, - кажуть юристи. Ще до підписання договору з новим управителем - держслужбовці перевищили свої повноваження. І самовільно звільнили директорів компаній агрогрупи.

"Начальник управління з питань управління активами Різник Віталій Сергійович - він незаконно, у спосіб не передбачений діючим законодавством, - підписав рішення про відсторонення усіх керівників і підписантів 17 підприємств групи компаній "Росток-Холдинг"", - говорить Євгеній Білецький, адвокат.

Ці злочини ще у січні зафіксували детективи НАБУ та відкрили відразу два кримінальних провадження.

"За фактом заволодіння чужим майном, а саме майном групи компаній "Росток-Холдинг". А також за фактом перевищення службових повноважень", - говорить Андрій Шваб, адвокат групи компаній "Росток-Холдинг".

Рейдерство АРМА і стало підставою для проведення слідства, - кажуть адвокати групи. До того ж, НАБУ визнало Холдинг і його акціонера - Віктора Купавцева - потерпілою стороною. Про це свідчить витяг з єдиного держреєстру.

"АРМА, зловживаючи владою та своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з Грібовим Яковом Семеновичем, а також іншими фізичними особами вчинили незакінчений замах на протиправне заволодіння майном групи підприємств".

"Сейчас, когда НАБУ, расследуя это дело пришло к выводу, что "Росток-Холдинг" стал жертвой рейдерской атаки, а его акционеры, в частности, Виктор Купавцев стал пострадавшим, при этом АРМА, которая по идеи должна действовать в одной связке с НАБУ в интересах государства - почему то здесь по другую сторону баррикад", - говорить Роман Бочкала, координатор ГО "Стоп Корупції".

Тепер у компанії очікують на результати розслідування НАБУ. Адвокати впевнені: держслужбовці АРМА вже незабаром понесуть кримінальну відповідальність.

"Ми сподіваємося, що ці службові особи АРМА і оці всі правоохоронці арештовували і віджимають бізнес у групи компаній "Росток-Холдинг" - найближчим часом вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності", - говорить Євгеній Білецький, адвокат.

У компанії заявляють: від початку агроконфлікту були налаштовані на співпрацю з Нацагенством. Однак, держслужбовці на контакт не йдуть.

"Підприємствами було направлено близько 16 листів, з повідомленням про те, що підприємства готові співпрацювати. На жаль, жодної відповіді протягом місяця не було отримано", - говорить Андрій Шваб, адвокат групи компаній "Росток-Холдинг".

АРМА, тим часом, замість боротьби з корупціє - вирішила воювати з журналістами. Нашу редакцію звинуватили у брехні та ненаданні права на позицію агентства в ефірі. Подали до суду і поскаржилися у Нацраду з питань телебачення та радіомовлення. До речі, про це ми дізналися із засобів масової інформації.

"Сюжети телеканалу "Інтер" мені здалися упередженими, тому що в них орган державної влади називали фактично рейдерами, що АРМА здійснює рейдерські захоплення власності. Але це не неправда", - говорить Гліб Канєвський, голова Громадської ради при АРМА.

Розповсюджена Нацагенством інформація не відповідає дійсності. Представники АРМА мали можливість висловити свою позицію у нашому ефірі, щонайменше - 4 рази. Відповідь на наш запит від 2 січня, у встановлений законом строк, не надали. Під час візиту знімальної групи, активістів та поліцейських до офісу - службовці відмовилися спілкуватися із журналістами. Представники АРМА бігали від камер й під час озброєного захоплення "тітушками" офісу "Росток-Холдинг" у Києві. Другий запит з проханням все ж надати коментар для сюжету - ми відправили в агентство напередодні. Однак і його, і численні дзвінки продюсерів - АРМА проігнорувала. 

Відправити

5,5 Середня оцінка
Таблиця оцінок